TAKENAKA W POLSCE I NA ŚWIECIE

TAKENAKA CORPORATION

TAKENAKA Corporation jest najstarszą japońską firmą architektoniczną, inżynierską i budowlaną, z 408 letnią tradycją datującą się od 1610 roku. Dysponuje ponad 10 000 pracowników w tym 2483 licencjonowanymi architektami najwyższej klasy. 70% zrealizowanych projektów zostało wykonanych w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Firma TAKENAKA jest uważana za jedną z największych firm budowlanych w Japonii. Otrzymała szereg nagród za zaprojektowane i wykonane obiekty.

TAKENAKA EUROPA

Firma TAKENAKA EUROPE została założona w 1973 r. w Düsseldorfie w Niemczech jako europejska spółka zależna Takenaka Corporation. Firma rozszerzyła działalność na większość krajów europejskich, w tym kraje Europy Środkowej i Wschodniej poprzez otwarcie biur regionalnych:TAKENAKA EUROPE zrealizowała ponad 1500 projektów w 12 krajach europejskich, od prac komercyjnych, przemysłowych po instytucjonalne i mieszkaniowe. Cała organizacja w Europie liczy ponad 550 pracowników.

WYBRANE PROJEKTY:

TAKENAKA EUROPE ODDZIAŁ W POLSCE

Firma rozpoczęła swoją działalność projektowo-budowlaną w 1993 roku i od tego czasu zrealizowała ponad 100 projektów. Obecnie zatrudnia ponad 180 osób kadry inżynieryjno-technicznej. Główna siedziba firmy znajduje się w Kobierzycach, w biurowcu Bielany Business Point, posiada również swoje biura regionalne w Katowicach i w Warszawie.

Aktualnie prowadzone są budowy w Gliwicach, Wałbrzychu, Jelczu Laskowicach, Skarbimierzu, Kobierzycach, Ksawerownie, Błoniach, Nowogrodźcu,  Żarowie i w Jaworze.

WYBRANE PROJEKTY: